Pro návštěvníky

Vítejte v Bechyni

Jihočeské město Bechyně leží v malebné lesnaté krajině na soutoku řeky Lužnice a říčky Smutné, cca 20 km od Tábora. Bechyně byla založena Janem Lucemburským kolem roku 1323, nejvýznamnější majitelé Bechyně byli Šternberkové, na které upomínají náhrobní kameny v klášterním kostele. Nyní má asi 6 000 obyvatel a je proslulá zejména lázeňstvím a výrobou keramiky.

Židova strouhaV okolí Bechyně najdou milovníci turistiky lokality s dobře značenými stezkami jak pro pěší, tak pro cykloturisty. Často navštěvovaným místem je údolí Lužnice pod Bechyní, kde skalní masiv obklopující řeku vytváří mimořádně romantická místa. Romantická příroda s malebnými zákoutími láká i k posezení. Řeka Lužnice je rájem rybářů.

Městské informační centrum

ICnaleznete v Bechyni na náměstí T.G.Masaryka, v budově Městského muzea. Informační centrum nabízí mimo základních služeb (poskytování informací, prodej map, ...) také prodej vstupenek na kulturní a společenské akce pořádané Kulturním střediskem města Bechyně.

Nenechte si ujít

Ještě než naše město navštívíte, můžete si ve fotogalerii prohlédnout, jak to v Bechyni vypadá. Na jiném místě najdete fotografie z některých bechyňských kulturních akcí nebo historické fotografie z městského archivu.

Dominantou náměstí s řadou historických domů je děkanský kostel sv. Matěje. Kostel vznikl na přelomu 13 a 14. století a dnešní podobu získal po přestavbě v roce 1740.

Komplex bechyňského zámku je veřejně přístupný a prohlídková expozice představuje především historicky nejvýznamnějšího majitele panství Petra Voka z Rožmberka.

AJG - interiér, obrázek se otevře v novém okněV bývalé zámecké sýpce je umístěno muzeum Vladimíra Preclíka, v bývalém zámeckém pivovaru jsou umístěny výstavní expozice keramiky Alšovy jihočeské galerie, tvořené převážně exponáty z mezinárodních keramických sympozií.

Hasičské muzeum s unikátní sbírkou staré hasičské techniky bylo v roce 2013 přestěhováno z náměstí T.G. Masaryka do budovy vedle autobusového nádraží.

V roce 2006 zahájilo provoz Muzeum turistiky, které provozuje Klub českých turistů.

V roce 1903 vyjela poprvé na trať Tábor-Bechyně elektrická vlaková souprava z dílny Ing. Františka Křižíka, první elektrifikovaná železnice v bývalém Rakousku-Uhersku.

V roce 1928 překlenul hluboké údolí Lužnice ve výšce 50 m nad řekou svým odvážným obloukem nový železobetonový most, nazývaný "Bechyňská duha".

Černická obora, obrázek se otevře v novém okněK návštěvě jsou vhodná i další zajímavá místa v okolí Bechyně. Za všechny jmenujme např. Černickou oboru, řetězový most ve Stádleci nebo zříceninu hradu Dobronice. Pro Vaše výlety jsme se pokusili sestavit několik zajímavých turistických a cykloturistických tras.

Pokud plánujete cestu do Bechyně, věnujte pozornost i kalendáři akcí, které se v Bechyni během roku pořádají, můžete tak svoji návštěvu spojit i s kulturním nebo sportovním zážitkem. Sledujte i stránky kulturního domu nebo regionální informační server www.bechynsko.cz.

Virtuální prohlídka Bechyně

Prohlédnout si nejatraktivnější místa našeho města můžete i právě teď. Na serveru www.bechynsko.cz je pro Vás připraven výběr panoramatických snímků z dílny společnosti W Partner s.r.o.

Další panoramatické fotografie jsou k dispozici na serveru virtualtravel.cz.

A ještě letecký pohled na Bechyni - www.youtube.com/watch?v=FF3L54eiiPc

Oficiální videospot města Bechyně

 

Městský úřad Bechyně

nám. T. G. Masaryka 2
391 65 Bechyně

tel.: +420 381 477 010
e-mail: posta@mestobechyne.cz
datová schránka: sshbg5j 

Další kontakty

Úřední hodiny

úřední dny:
pondělí, středa 7.30-11.00, 12.00-17.00

ostatní dny:
úterý, čtvrtek: 7.00-11.00, 12.00-15.00
pátek: 7.00-11.00, 12.00-13.00

 
load