Automobilové veterány přijedou do Bechyně

Milovníci veteránů si přijdou na své v sobotu 23. dubna. Do města zavítají stroje, které psaly automobilovou historii. Třetí ročník Spring Classic sem zavede 110 posádek.

Hodnotné skvosty začnou do centra Bechyně přijíždět kolem 10:40 přes Zářečí ve směru od Stádleckého mostu. Nejzajímavějším místem k jejich sledování bude náměstí T. G. Masaryka u městského úřadu a také Klášterní ulice, kde posádky absolvují takzvaný test přesnosti. Úkolem účastníků bude projet vytýčeným úsekem dle stanoveného rychlostního průměru a získat co nejméně trestných bodů. Dále budou pokračovat Michalskou ulicí do Hvožďan a Dražíče.

Startovní pole slibuje skvělou podívanou, vždyť průměrný rok výroby vozidel přihlášených do kategorie Classic se zastavil na hodnotě 1973. Diváci se můžou těšit na legendární i méně známé značky – jmenujme například Jaguar, MG, Mercedes-Benz, Austin Healey, Porsche, Ferrari, Alfa Romeo, Chevrolet, Ford nebo Triumph.

Trasa dlouhá téměř 240 kilometrů zavede historické vozy z Tábora přes Stádlecký most do Bechyně, Týna nad Vltavou a Písku. Po obědě ve Kbelnici poblíž Strakonic se veteránisté přes Blatnou, Orlík, Petrovice u Sedlčan, Sedlec-Prčice, Jistebnici a Chotoviny vrátí zpátky do centra rallye. Cíl je opět na hlavním táborském náměstí.

Více informací včetně kompletního přehledu obcí na trase s časy průjezdu najdete na oficiálních internetových stránkách www.springclassic.cz.

p1

p2


Vytvořeno 20.4.2022 8:24:01 | přečteno 1241x | libor.benda
load