Každoroční akce

Přinášíme Vám přehled kulturních a společenských akcí, které se v Bechyni konají každým rokem. Některé z nich mají za sebou již více jak 30 ročníků. 

Bechyňské schody

Aprílový závod v běhu do bechyňských schodů. Závodníci startují ve dvojicích, cílový čas je určen podle pomalejšího. Zůčastnit se mohou i děti, ti nejmenší absolvují závod na zkrácené trati. Pořádá Klub českých turistů Bechyně vždy první dubnovou sobotu.

Koloběžková Grand Prix

Logo ČEZNetradiční sportovní závod pořádaný sdružením "Zbytek světa". Trať závodu vede od hotelu “U Draka”, přes Bechyňský most, Kamenný dvůr, Zářečí, okolo zámku na náměstí, cíl hotel “U Draka”. Délka celé trati je necelé čtyři kilometry. Závod je "zpříjemněn" dvěmi kontrolními stanovišti. Na prvním, u hospody Pod skalou závodníci musí vypít půllitr piva, druhé stanoviště je na náměstí T.G.Masaryka, kde každý musí vypít z kojenecké lahve dvě deci mléka a nafouknout balónek. První závod se jel v roce 1971 jako soukromá akce, od roku 1973 je závod otevřen veřejnosti. Koná se vždy poslední červencovou sobotu.

ikona souboruBrožura vydaná u příležitosti 50. ročníku závodu v roce 2022 (PDF, 134 MB)

le Tour de Bechyně

Malý amatérský hobby-závod pro nezávodníky, konající se pravidelně každou třetí neděli v září. Může jet kdokoliv, na všech typech kol (silniční, horská, lehokola, velocipedy i elektrokola). Jede se po silnici, rozumných 49 km. Každý účastník obdrží pamětní plaketu. Více na www.tdbe.cz .

Bechyňské perlení

Celostátní přehlídka klasické amaterské divadelní tvorby

Bechyňské jaro

Krajská jihočeská přehlídka dětských divadelních, loutkářských a recitačních kolektivů, ze které postupují nejlepší dětské kolektivy na Dětskou scénu. Hlavním cílem přehlídky je ale poznávání práce druhých, konzultace a inspirace.

Divadlo v trávě

Celostátní přehlídka souborů, které ke své produkci potřebují pouze svěží trávu, která znamená svět.

Bechyňský festival dechových hudeb

Nejvíce navštěvovaná akce pro příznivce dechovky.


Vytvořeno 20.2.2015 17:16:54 | přečteno 13333x | tana
load