Muzea a galerie

Alšova jihočeská galerie - muzeum keramiky

Stará budova AJG, obrázek se otevře v novém okněExpozice keramiky Alšovy jihočeské galerie, obsahuje rozsáhlou sbírku prací mezinárodních keramických sympozií. Galerie je umístěna v zámeckém areálu v bývalém pivovaru.

Kontakt:
Alšova jihočeská galerie - muzeum keramiky
Zámek 135, 391 65 Bechyně
Tel. 381 213 092

Městské muzeum

Městské muzeum, obrázek se otevře v novém okněSbírky městského muzea jsou návštěvníkům k dispozici od května 2007.

V městském muzeu je umístěna stálá expozice věnovaná historii Bechyně od doby kamenné do současnosti. Návštěvníci si mohou prohlédnout i různé sezónní výstavy.

Kontakt:
Městské muzeum - tel. 774 911 067, e-mail muzeum@kulturnidum.cz
Webové stránky městského muzea

Hasičské muzeum

Hasičské muzeum vzniklo roku 1974 jako první svého druhu u nás. Zakladatelem muzea byl Antonín Zelenka a na vzniku a provozu pracoval a stále pracuje místní Sbor dobrovolných hasičů Bechyně. Expozice byla nejprve umístěna do bývalé židovské synagogy v Široké ulici, odkud roku 2001 přešla do budovy Městského muzea. Od roku 2012 vzniká nová stálá expozice Hasičského muzea v rozlehlých prostorách bývalého zemědělského výkupu u autobusového nádraží. K vidění je zde hasičská historická technika, výstroj, výzbroj, tiskoviny, slaměné koše, píšťaly, berlovky, miniatury stříkaček, uniformy, zahraniční přilby a vyznamenání.

Kontakt:

Tel. 602 840 275, e-mail hasici.bechyne@tiscali.cz
Webové stránky hasičského muzea

Muzeum turistiky

Muzem turistiky, obrázek se otevře v novém okněMuzeum turistiky bylo v Bechyni otevřeno v roce 2006 a je to vůbec první muzeum tohoto zaměření v České republice. Muzeum se nachází v budově bývalé židovské synagogy v Široké ulici, nedaleko od náměstí T.G.Masaryka.

Muzeum dokumentuje vývoj turistiky u nás i v Evropě, vývoj Klubu českých turistů včetně jeho činností, historických objektů. Představuje významné osobnosti Klubu českých turistů.

Podrobná interaktivní elektronická mapa prezentuje více než 200 rozhleden na území celé České republiky. Součástí muzea je stálá expozice „Historie židovských obcí na Bechyňsku“.

Kontakt:
Tel. 728 980 575

Muzeum Vladimíra Preclíka

Muzeum V. Preclíka, obrázek se otevře v novém okněV zámeckém parku je v návštěvnické sezóně veřejnosti přístupna sýpka, od roku 1998 jako Muzeum Vladimíra Preclíka. Pozdně gotická budova s překrásnými ukázkami tesařského umění nabízí expozice na ploše cca 1500 metrů čtverečních v 5 podlažích (včetně sklepních a půdních prostor). Expozice tvoří přes 100 děl Prof. ak. Sochaře Vladimíra Preclíka instalovaných ve čtyřech podlažích, další podlaží je věnováno proměnné sezónní výstavě hostů.

Kontakt:
Tel. 381 211 221, 381 213 143

Vladimír Preclík

Vladimír Preclík, obrázek se otevře v novém okněSochař, malíř a spisovatel, narodil se 23.5.1929 v Hradci Králové (zemřel 3.4.2008 v Praze). Žil střídavě v Praze a ve Velkých Popovicích u Prahy. Od roku 1982 se zabýval intenzivně literaturou. Byl členem českého centra mezinárodního Pen klubu. V roce 1990 byl jmenován vysokoškolským profesorem sochařství a do roku 1997 byl děkanem Fakulty výtvarných umění VUT v Brně. Expozice Vl. Preclíka jsou průřezem jeho téměř padesátiletou tvorbou. Jedinečná ukázka vývoje této přední osobnosti současného českého sochařství nemá v České republice obdoby. V muzeu naleznete: dokumentaci o Vl. Preclíkovi, portréty z cyklu Česká avantgarda (Nezval, Čapek, Werich Zrzavý ad.), ukázky malířské tvorby sochaře, kovové plastiky z 90. let, soubor dřevěných příběhů v láhvích "Čtyřiapadesát týdnů dobrého roku", komorní dřevěné plastiky, soubor obrazů hostů Vl. Preclíka (skupina Umělecká Beseda), rozměrná díla různých období ("Bojím se létat", "Posel z Helsinek", "Morový sloup" aj.)

Galvína - prodejní galerie

Galerie Galvína, obrázek se otevře v novém okněGalerie na Libušině ulici byla otevřena v létě 2012. V glalerii probíhá stálá prodejní výstava keramiky a výtvarného umění, především místních autorů. Doplňkovým sortimentem jsou kvalitní moravská i zahraniční vína stáčená i lahvová.

Pracovní doba: Po-Pá 9-12, 14-19, So 9-12, 14-18, Ne 14-18

Kontakt:
Tel.: 608 599 176
Web: www.galvina.cz

Alka galerie - prodej knih

Galerie Alka, obrázek se otevře v novém okněProdej originálních obrazů od realismu po abstrakci. Poradenství a možnost namalování obrazu na objednávku. Ručně malovaná originální přáníčka, malované kameny a malované vypalované sklo a porcelán. Prodej knih různých žánrů.


Další odkazy:
Oficiální WWW stránky Alšovy jihočeské Galerie
Aktuality z Městského muzea
Oficiální WWW stránky Zámku Bechyně

Vytvořeno 20.2.2015 17:17:53 | přečteno 16501x | tana
load