KPZ - balíček ohroženým lidem

Jihočeský kraj ve spolupráci se starosty obcí připravil balíček, určený lidem, kteří jsou vzhledem ke svému zdravotnímu stavu ohroženi více než jiní.

Jsou to ti, kteří trpí poruchami imunitního systému, onkologickým onemocněním, kardiovaskulárním onemocněním, musí na dialýzu a podobně, ale také ti, kteří pečují o někoho doma a mohli by ho ohrozit.

Právě pro tyto lidi připravil Jihočeský kraj spolu se starosty obcí balíček, kterému říkáme KPZ.  Zkratka znamená krajská pomoc zranitelným. Balíček je určen právě ohroženým lidem a obsahuje 2 respirátory třídy FFP2, 10 chirurgických ústenek a látkové ústenky. Tyto ochranné prostředky vám pomohou ochránit se na cestě k lékaři či jinam.

Od pondělí 27.04.2020 si balíček můžete vyzvednout proti podpisu a uvedení čísla občanského průkazu osobně nebo prostřednictvím blízké osoby na MěÚ Bechyně u paní Kateřiny Jančíkové (Odbor vnitřních a sociálních věcí,  tel.381 477 025). Pokud z nějakých důvodů chcete získat balíček ze zdroje mimo obec, budou k dispozici v jihočeských nemocnicích pro pacienty rizikových skupin, lze kontaktovat také krajský úřad na telefonu uvedeném v balíčku.

Vytvořeno 24.4.2020 12:37:35 | přečteno 1227x | libor.benda
load