On-line platba místních poplatků

Od února 2022 mohou občané platit místní poplatky bezpečně, z pohodlí domova, s využitím platební brány. Jedná se o systém GoPay (v ČR patrně nejrozšířenější), který jistě mnozí znají z nákupů na nejrůznějších e-shopech.

Internetová adresa platební brány je https://sluzby.alis.cz/mestobechyne a odkaz na ní najdete i na internetových stránkách města Bechyně.

Do systému je nejprve třeba se přihlásit, aby každému obyvateli byly zobrazeny právě jeho nevyrovnané předpisy (poplatku za odpady a poplatku za psa). Nejčastěji se asi bude jednat o bankovní identitu, kterou většina z nás dobře zná z internetového bankovnictví. Existují ale i další způsoby přihlášení - Mobilní klíč eGovermentu, eObčanka, mojeID, atd...

Po úspěšném přihlášení se vám zobrazí nevyrovnané předpisy, které je možné ihned uhradit platební kartou, nebo je možné vygenerovat příkaz k úhradě. Jsou zobrazeny poplatky jak "vlastní", tak poplatky, kde jste uveden jako plátce (rodič za děti, partner za partnera, ...). Pokud vám na seznamu osob, za které chcete poplatek uhradit, někdo schází, kontaktujte prosím městský úřad (vankova@mestobechyne.cz, tel. 381 477 035, 381 477 010), a vše si dohodněte. Pak můžete uhradit poplatky např. za všechny členy rodiny. 

Nechat se nastavit jako plátce Vás k ničemu nezavazuje. Pokud poplatek nezaplatíte, je to vždy problém poplatníka samotného. Pokud tedy např. děti dospějí a budou si chtít poplatek za odpady platit sami, není potřeba nic podnikat – pokud se přihlásí sami svou identitou, tak svůj nezaplacený poplatek uvidí v systému vždy.


Vytvořeno 15.2.2022 11:41:11 | přečteno 1043x | libor.benda
load