Poplatek za komunální odpad v roce 2023

V souladu s obecně závaznou vyhláškou č. 3/2021 o místním poplatku za obecní systém odpadového hospodářství (poplatek za komunální odpad) je nutné tento poplatek uhradit do 30. 6. 2023.

Fyzická osoba s trvalým bydlištěm v Bechyni uhradí roční poplatek ve výši 800 Kč. Fyzická osoba, která dovrší v roce 2023 věk 70 let a osoba starší uhradí poplatek ve výši 700 Kč. Dítě do věku jednoho roku je od poplatku osvobozeno.

Fyzická osoba, která nemá v Bechyni trvalé bydliště, ale má ve vlastnictví stavbu určenou k individuální rekreaci, byt nebo rodinný dům, ve kterých není hlášena k pobytu žádná fyzická osoba, uhradí poplatek 800 Kč za každou stavbu.

Poplatek je možné uhradit převodem na bankovní účet č. 19-0701467359/0800 s příslušným variabilním symbolem, který byl každé osobě s trvalým pobytem v Bechyni již dříve přidělen. Poplatek je možno uhradit též v pokladně města Bechyně (v hotovosti nebo platební kartou). 

Občané mohou rovněž platit místní poplatky s využitím platební brány. Internetová adresa platební brány je https://sluzby.alis.cz/mestobechyne a odkaz na ní najdete i na internetových stránkách města Bechyně.

Do systému je nejprve třeba se přihlásit, aby každému obyvateli byly zobrazeny právě jeho nevyrovnané předpisy (poplatku za odpady a poplatku za psa). Nejčastěji se asi bude jednat o bankovní identitu, kterou většina z nás dobře zná z internetového bankovnictví. Existují ale i další způsoby přihlášení - Mobilní klíč eGovermentu, eObčanka, mojeID, atd...

Po úspěšném přihlášení se vám zobrazí nevyrovnané předpisy, které je možné ihned uhradit platební kartou, nebo je možné vygenerovat příkaz k úhradě. Jsou zobrazeny poplatky jak "vlastní", tak poplatky, kde jste uveden jako plátce (rodič za děti, partner za partnera, ...). Pokud vám na seznamu osob, za které chcete poplatek uhradit, někdo schází, kontaktujte prosím městský úřad (vankova@mestobechyne.cz, tel. 381 477 035, 381 477 010), a vše si dohodněte. Pak můžete uhradit poplatky např. za všechny členy rodiny. 

Nechat se nastavit jako plátce Vás k ničemu nezavazuje. Pokud poplatek nezaplatíte, je to vždy problém poplatníka samotného. Pokud tedy např. děti dospějí a budou si chtít poplatek za odpady platit sami, není potřeba nic podnikat – pokud se přihlásí sami svou identitou, tak svůj nezaplacený poplatek uvidí v systému vždy.

Případné dotazy směřujte na e-mail: vankova@mestobechyne.cz nebo na tel. čísla 381 477 035, 381 477 010.


Vytvořeno 5.1.2023 11:33:01 | přečteno 5854x | marcela.vankova
load