Rozšíření obecního bezdrátového rozhlasu
Město Bechyně aktivně spolupracuje s Nadací ČEZ od roku 2004. V letošním roce byl ve spolupráci s Nadací ČEZ realizován obecní bezdrátový rozhlas v ulicích Školní, Čechova, Libušina, Novodvorská, Michalská, sídl. Obránců míru, Křižíkova vilová čtvrť, Parkány a Větrov, který Nadace ČEZ finančně podpořila.
Předmětem projektu byla dodávka a montáž obecního bezdrátového rozhlasu v části města Bechyně v rámci rozvoje jednotného systému varování a vyrozumění jako ochrana obyvatelstva pro zajištění ochrany životů, zdraví a majetkových hodnot.
V roce 2007 bylo na Městském úřadě v Bechyni nainstalováno vysílací a řídící pracoviště pro obecní bezdrátový rozhlas a zároveň byly bezdrátovým rozhlasem pokryty oblasti města, které jsou nejvíce ohroženy povodněmi (Zářečí, Plechamr, Lišky) a oblasti, které městským drátovým rozhlasem nebyly pokryty vůbec (Hvožďany, Senožaty).
V roce 2008 bylo bezdrátovým rozhlasem pokryto sídl. Na Libuši. V roce 2009 byl realizován obecní bezdrátový rozhlas v ulicích U Nádraží, Zahradní, Za Trubným, na sídl. 5. května v části ulice Dlouhá.
V letošním roce bylo v Bechyni umístěno 17 nových bezdrátových hlásičů s 41-ti tlakovými reproduktory. Venkovní přijímače bezdrátového rozhlasu jsou zálohovány bezúdržbovými bateriemi, které jsou dobíjeny ze sítě veřejného osvětlení. Bezdrátové hlásiče byly namontovány do míst určených zpracovanou technicko-ekonomickou studií pro pokrytí bezdrátovým rozhlasem obydlených částí katastrálního území Bechyně, Hvožďany a Senožaty. Tento systém postupně nahradí funkci klasického drátového rozhlasu v celém městě.
Bezdrátový rozhlas je nejmodernější systém, který zabezpečuje kvalitní a včasnou informaci občanů. Je vhodný pro rychlé vysílání zpráv v krizových situacích a zároveň slouží k běžnému vyrozumění občanů. Výhodou u digitálního bezdrátového rozhlasu je, že při poškození jednoho venkovního přijímače ostatní přijímače zůstávají funkční. Pokud se tato porucha stala u klasického drátového rozhlasu byť jen v jednom místě, nefungoval by celý systém. K vysílacímu zařízení lze instalovat GSM brána, která umožňuje z jakéhokoliv telefonu, po zadání kódu, mluvit přímo do venkovních přijímačů. Např. pokud se starosta města či jiná pověřená osoba , nacházející se mimo úřad, dozví důležitou zprávu a je nutné ji ihned vyhlásit, může tak učinit okamžitě. Každý přijímač lze naprogramovat na více digitálních kódů, což otevírá možnost pro spuštění samostatného přijímače či skupinu přijímačů např. samostatné ovládání obcí nebo jednotlivých ulic.