Volby do zastupitelstva města Bechyně 2018

Souhrn užitečných informací k nadcházejícím volbám do zastupitelstva města Bechyně.

Volby do zastupitelstev obcí se uskuteční v pátek 5.října 2018 od 14.00 hod. do 22.00 hod. a v sobotu 6.října 2018 od 8.00 hod. do 14.00 hod. Voličem je státní občan České republiky, který alespoň druhý den voleb dosáhl věku nejméně 18 let.

Každý volič musí prokázat svou totožnost platným občanským průkazem nebo cestovním pasem. Volič může požádat ze závažných zejména zdravotních důvodů obecní úřad o to aby mohl hlasovat mimo volební místnost - v tomto případě volební komise k tomuto voliči vyšle své dva členy s přenosnou volební schránkou. 

Hlasovací lístek je jeden, společný pro všechny volební strany. Je opatřen úředním razítkem registračního úřadu. Volič má možnost vybrat si z několika způsobů, jak hlasovat. Každý volič má tolik hlasů, kolik se volí členů zastupitelstva, které může uplatnit buď všechny nebo třeba jen několik. V Bechyni se volí 15 členů zastupitelstva. Volič tedy může:

  • označit pouze jednu volební stranu křížkem u jejího názvu - pak se této straně a její kandidátům započítá všech 15 hlasů v pořadí od shora dolů.
  • označit maximálně 15 osobností napříč politickým spektrem - potom se hlas započte každému z těchto kandidátů.
  • poslední možnost je kombinací prvních dvou předešlých, tedy zaškrtnout jednu volební stranu a dále ještě několik dalších kandidátů z ostatních volební stran. Potom se nejprve započítají hlasy pro tyto jednotlivé kandidáty a zbytek hlasů - v počtu, kolik zbývá do volených 15 zastupitelů připadne označené volební straně opět pro kandidáty postupně uvedené od shora dolů.
Kandidáti do zastupitelstva města Bechyně pro volby 2018 na serveru ČSÚ.

Seznam volebních místností a vymezení volebních okrsků najdete v dokumentu ikona souboruOznámení o době a místu konání voleb (PDF, 148 kB).

ikona souboruTelefonní spojení do volebních místností ve správním obvodu MěÚ Bechyně - (PDF, 416 kB)


Vytvořeno 14.9.2018 8:19:12 | přečteno 2004x | libor.benda
load