Bechyně - Bechyňská Smoleč - Vyhnanice - Klečaty - Březnice - Bechyně

Cyklotrasa - 36 km

Z Bechyně vyjedete ulicí Na Libuši směrem za město, značená cyklotrasa č.1136, která Vás dovede do vesnice Hutě, asi 2 km za Bechyní. Po projetí Hutěmi projedete kolem obce Černýšovice, a po dalších cca 2 km dorazíte do vesnice Bechyňská Smoleč. Tu téměř projedete, na poslední odbočce vlevo zamíříte směrem k železniční trati, pokračujete přejezdem přes železniční trať lesní cestou, zelená TZ, směrem na Vyhnanice.

Zhruba po 3 km dojedete k Vyhnaneckému rybníku, který se nachází asi 700 m před obcí Vyhnanice. Zde opustíte zelenou TZ s pokračujete po silnici do Vyhnanic a dále pak do obce Hlavatce.

V Hlavatcích zabočíte vpravo a pokračujete po cyklotrase č. 12 až na hráz mezi rybníky Nový a Rytířský. Za rybníky odbočíte doleva na silnici č. 135, po které pojedete do obce Svinky (asi 1 km od rybníku Rytíř). Ve Svinkách odbočíte doprava na směr Komárov. Asi 1 km za obcí Svinky pojedete kolem komárovského rybníka do Komárova a poté do Klečat. Hlavně se ale nezapomeňte i rozhlédnou, ve vesnicích uvidíte řadu zachovalých domů selského baroka.

Tam odbočíte doprava (první možná odbočka) a asi po 4 km se dostanete do obce Hodětín. Z Hodětína pojedete doleva po silnici 159 do Březnice. Dále pak pokračujete po cyklotrase č. 1098 do Hodonic a přes letištní dráhu zpět do Bechyně.

profil 01

Zobrazení trasy v mapě

ikona souboruSoubor souřadnic pro přístroj GPS - GPX, 40 kB

01

Most na Hutě

Most na Hutě

 
Bechyňská Smoleč

Bechyňská Smoleč

 
Vyhnanický rybník

Vyhnanický rybník

 
Hájovna Marunka

Hájovna Marunka

 
Cesta Černickou oborou

Cesta Černickou oborou

 
Hráz mezi rybníky Nový a Rytířský

Hráz mezi rybníky Nový a Rytířský

 
Klečaty

Klečaty

 
Nový rybník

Nový rybník

 
Březnice - kaplička

Březnice - kaplička

 
Klečaty

Klečaty

 
 
Vytvořeno 18.5.2015 16:26:55 | přečteno 3547x | j.siblikova

Diskuze

Do diskuze zatím nikdo nepřispěl.

load