Bechyně - Dobronice - Stádlec - Dobronice - Haškovcova Lhota - Bechyně

Trasa pro pěší - 23 km 

Z parku před vlakovým nádražím se vydáte po červené TZ, projdete pod bechyňským mostem, krátce půjdete kolem řeky Lužnice a pak vystoupáte vzhůru do kopce pod Keramickými závody JIKA. Vyjdete na silnici a kolem hřbitova pokračujete stále po červené TZ. Před lesem odbočíte na lesní cestu která Vás dovede do údolí řeky Lužnice. Stále po červené TZ dojdete až do Dobronic. Projdete Dobronicemi a po pravém břehu Lužnice pokračujete až k řetězovému mostu pod Stádlecem.

Modré TZ zrušeno. Na levém břehu vede neznačená cesta, která vás dovede zpět do Dobronic. Cesta vede přes chatovou osadu a vcelku kopíruje tok řeky Lužnice. Část cesty vede po asfaltovém povrchu. Za kempem Na Staré papírně trasa oblouk řeky opouští a jde lesem, cca po 1 km jste zpět v Dobronicích. Zde opět přejdete most a vystoupáte ke zřícenině hradu. Po silnici pak pokračujete dále do vsi, na křižovatce za hospodou zabočte vlevo dolů (není značeno). Dále přes les u samoty „Větrov“, přejdete silnici směr Bechyně – Opařany a dále po silnici dojdete do Haškovcovy Lhoty.

Projdete celou vesnici, kolem bývalé školy a pokračujete po polní cestě až do tzv. švestkové aleje, kde narazíte na zelené TZ a po něm se dostanete zpátky do Bechyně. 

profil 05

Zobrazení trasy v mapě

ikona souboruSoubor souřadnic pro přístroj GPS - GPX, 39 kB

05

Dobronice

Dobronice

 
Vodojem u Senožat

Vodojem u Senožat

 
Kostelík Nanebevzetí Panny Marie

Kostelík Nanebevzetí Panny Marie

 
Stádlecký řetězový most

Stádlecký řetězový most

 
 
Vytvořeno 23.4.2015 12:48:44 | přečteno 2148x | libor.benda

Diskuze

Do diskuze zatím nikdo nepřispěl.

load