Bechyně - Haškovcova Lhota - Rataje - Radětice - Bechyně

Trasa pro pěší - 20 km 

Na cestu vyrazíte z autobusového nádraží a držíte se zelené TZ, ta vás vede přes park do ulice Písecká a po cca 300 m zahne doprava do ulice Čechova. Na konci ulice se cesta mění v polní cestu v tzv. švestkovou alej. 

Cca po 1 km přejdete cestu Senožaty – Radětice a pokračujete stále rovně asi za 1,5 km až do Haškovcovy Lhoty. Projdete vsí a na návsi odbočíte vlevo. Za vesnicí sejdete ze silnice a kolem rybníčku pokračujete dál po polní cestě až do Rataj. Přejdete mostek a pokračujete kolem kostela a dále doleva po silnici kolem hřbitova a Kněžského rybníka směrem na Radětice. Poté lesem dojdete až na křižovatku se silnicí Bechyně – Bernartice a dáte se doprava. Asi po 1 km přijdete na další křižovatku, cesta vlevo směřuje do obory. Dáte se po této cestě a pokračujete až k hájence na Soví.

Na křižovatce za hájenkou odbočíte doleva a po cestě půjdete až na kraj lesa. Na levé straně také uvidíte rozhlednu. Poté budete pokračovat dále do Radětic.

Z Radětic budete pokračovat po silnici zpátky do Bechyně. Silnice vede stále dolů až na mostek přes říčku Smutná. Po dalších 300 metrech přijdete do zatáčky, kde u křížku najdete pěšinu, kterou se dostanete zadem na městský stadion a na Píseckou ulici.

Písecká ulice Vás přivede k hotelu U Draka, projdete parkem až ke kulturnímu domu a k vlakovému nádraží. Poté můžete odbočit vlevo a dojít na místo odkud jste vyšli – na autobusové nádraží. 

profil 04

Zobrazení trasy v mapě

ikona souboruSoubor souřadnic pro přístroj GPS - GPX, 31 kB

04

Vodojem u Senožat

Vodojem u Senožat

 
Rybníček za Haškovcovou Lhotou

Rybníček za Haškovcovou Lhotou

 
Ratajský vodník

Ratajský vodník

 
Rataje - kostelík

Rataje - kostelík

 
Rozhledna u Radětic

Rozhledna u Radětic

 
Lesní cesta

Lesní cesta

 
Radětice - kaplička na návsi

Radětice - kaplička na návsi

 
 
Vytvořeno 31.3.2015 21:13:11 | přečteno 3386x | j.siblikova

Diskuze

Do diskuze zatím nikdo nepřispěl.

load