Bechyně - Radětice - Bernartice - Borovany - Dražíč - Bechyně

Cyklotrasa - 33 km

Cestu začnete u autobusového nádraží, odkud se vydáte po silnici č.122 směrem na Opařany (záchytné body jsou pro vás Hasičské muzeum a supermarketu Tesco). Těsně před Senožaty (první vesnice za Bechyní) odbočíte vlevo a dostanete se za chvíli k Mlýnu Na Prádle (zelená TZ), pokračujete dál, přejedete můstek přes říčku Smutná a poté dorazíte do Radětic.

Projedete Raděticemi (směr Bernartice) a necelé 2 km za vsí odbočíte doprava na Rataje. Poté co vjedete do Rataj, dáte se vlevo a pokračujete přes Zběšice do Bernartic, ocitli jste se na cyklotrase č.31.

Po příjezdu do Bernartic se dáte vlevo a Bechyňskou ulicí budete pokračovat ven z obce. Asi 1,5 km za Bernarticemi odbočíte vpravo (modrá TZ) a kolem kostelíku sv. Rozálie (se studánkou s léčivou silou) dojedete do Borovan. V Borovanech se pak dáte po silnici kolem borovanského rybníka a dojedete až do Svatkovic.

Ve Svatkovicích odbočíte vlevo na silnici č.105 a přes Nemějice dojedete až do Dražíče. V Dražíči na křižovatce u pivovaru odbočíte vlevo a jste na cyklotrase č.1137, projedete vsí a po 5 km přijedete do obce Hvožďany. Odsud jsou to zpět do Bechyně už jen poslední 4 km po cyklotrase č. 1093 a 1137.

profil 07

Zobrazení trasy v mapě

ikona souboruSoubor souřadnic pro přístroj GPS - GPX, 39 kB

07

Radětice - kaplička na návsi

Radětice - kaplička na návsi

 
Rataje - kostelík

Rataje - kostelík

 
Kostelík sv. Rozálie u Borovan

Kostelík sv. Rozálie u Borovan

 
Dražíč - pivovar Lipan

Dražíč - pivovar Lipan

 
 
Vytvořeno 4.5.2015 15:25:21 | přečteno 3197x | j.siblikova

Diskuze

Do diskuze zatím nikdo nepřispěl.

load