Bechyně - Stádlecký řetězový most - Čenkov - Bechyně

Cyklotrasa - 36 km

Start je od vlakového nádraží, kde na turistickém rozcestníku najděte zelenou TZ směřující do Radětic, přes park vás vede do ulice Písecká a před sportovním areálem zahýbá doprava, přes Čechovu ulici jedete dále až na konec tzv. švestkovky. Na konci zelenou TZ opustíte a pokračujete rovně polní cestou kolem kapličky do Haškovcovy Lhoty. Projedete obcí, u nádrže doleva, a před rybníčkem doprava a dojedete na hlavní silnici č. 122, zahnete doleva, k té se zleva z odbočky z Rataj po 1,5 km připojuje značená cyklotrasa č. 31.

Pokračujete dál rovně po silnici č. 122. Před Starým Sedlem odbočíte doprava do obce Křída, projedete obcí a za chvíli jste ve Stádleci. Za kapličkou odbočíte doprava, na návsi před zámečkem také doprava a budete sjíždět zatáčkami k technické památce řetězovému Stádleckému mostu přesunutého z Vltavy na Lužnici při stavbě přehrady Orlík. Jste sále na cyklotrase č. 31, která vás teď vede do táhlého stoupání, uf, projedete Dobřejicemi až narazíte na hlavní silnici č. 137, dáte se doprava. Jste na cyklotrase Lužnická. Po cca 2 km na první odbočíte doprava na Černýšovice a projedete se územím Přírodního parku Kukle.

Projedete Černýšovicemi a za obcí u autobusové zastávky zahnete doprava na Hutě, stále jedete po značené cyklotrase, má číslo 1136. Projedete obcí, dáte se přes most a stoupáte k Bechyni. Po 3 km jste v cíli a zase u vlakového nádraží. 

Na Stádlecký most profil

Odkaz na mapy outline

12

Stádlecký most

Stádlecký most

 
 
Vytvořeno 16.5.2020 14:31:43 | přečteno 2394x | j.siblikova
load