Bechyně - Sudoměřice u Bechyně – Dudov – Třebelice – Dobronice – Bechyně

Cyklotrasa - 31 km

Z Bechyně vyjedete ulicí U nádraží, poté přes velký bechyňský most ven z města. Za mostem odbočíte doleva směrem na Tábor.

Pojedete rovně po silnici č. 135 zhruba 4 km, na křižovatce v obci Sudoměřice u Bechyně pojdete rovně, po obou stranách se můžete kochat vyhlídkou na koně. Vjedete do lesa a po chvilce minete golfové hřiště. Poté odbočíte z hlavní silnice směrem na Vyhnanice. Po ujetí cca 1 km odbočíte znovu doleva, minete hájovnu Marunka a projedete kolem Velkého Vyhnanického rybníka a rybníčku Kačeřík. Po výjezdu z lesa pokračujete vlevo do vesnice Dudov.

Po projetí Dudovem zahnete doleva směrem na Třebelice. Projedete Třebelicemi a za vsí přejedete železniční přejezd. Dostanete se na silnici č. 137, po té pojedete doleva přibližně 200 m a pak odbočíte vpravo dolů do lesa. Dlouhý sjezd Vás dovede až do Dobronic u Bechyně.

V Dobronicích přejedete most, vystoupáte cca 700 m a nahoře odbočíte doprava ke kostelíku Nanebevzetí Panny Marie. Pokocháte se pohledy na Lužnici a po po polní cestě se vrátíte zpět do vsi.

Poté budete pokračovat ven ze vsi, až se dostanete na silnici č. 122. Po této silnici pojedete vlevo směrem do Bechyně. Po ujetí trasy zhruba 2 km se dostanete do vsi Senožaty, kterou projedete, minete bývalý vodojem, místními nazývaný pralinky, a vrátíte se zpět do Bechyně.

profil 03

Zobrazení trasy v mapě

ikona souboruSoubor souřadnic pro přístroj GPS - GPX, 36 kB

03

Dobronice- pohled z mostu

Dobronice- pohled z mostu

 
Rybník Kačeřík

Rybník Kačeřík

 
Penzion Golf

Penzion Golf

 
Kostelík v Dobronicích

Kostelík v Dobronicích

 
Pohled od kostelíka

Pohled od kostelíka

 
Černický zámeček

Černický zámeček

 
 
Vytvořeno 4.5.2015 13:12:57 | přečteno 3862x | libor.benda

Diskuze

Do diskuze zatím nikdo nepřispěl.

load