Okolo obory

Trasa pro pěší - 7 km

Cesta začíná v dolní části náměstí T. G. Masaryka. Odtud se vydáte Klášterní ulicí kde sejdete po schodech do Zářečí, část Bechyně. Poté pokračujete po pravém břehu Lužnice, minete obloukový most a dojdete až k místu kde se do Lužnice vlévá říčka Smutná. Přejdete můstek a dále budete pokračovat po červené TZ.

Půjdete stále podél řeky, po pravé ruce budete mít plot obory. Po cca 3 km plot opouští břeh řeky (a červenou TZ) a pokračuje nahoru do kopce. Půjdete stále kolem plotu (bude třeba překonat prudké stoupání), dokud nenarazíte na žlutou TZ.

Žlutá TZ Vás opět podél plotu obory povede zpět do města. Před osadou Větrov znovu přejdete říčku Smutnou, projdete Větrovem a vyjdete na silnici pod bechyňským zámkem, odkud je to už jen cca 300 m zpět na náměstí, odkud jste vyšli.

Kdo nechce prudce stoupat může trasu jít z opačné strany. Tedy vyrazit po žluté TZ kolem městského muzea na Větrov a dojít na konec plotu obory. Zde následuje prudké klesání podél plotu obory, které vás dovede k řece Lužnici. Proti proudu řeky a po červené TZ se vydáte zpět do Bechyně. Přes visutou lávku oproti Židově strouze, která také stojí za návštěvu a kolem via ferraty na druhém břehu Lužnice se dostane pod zámek do Zářečí. Zde můžete zvolit návrat po červené TZ či po silnici (okolo zámku) nebo pokračovat do slepé ulice na konci, kde vás čeká 222 schodů na náměstí. Jste v cíli. Stoupáním se z téhle strany nevyhnete úplně ale jsou méně prudká.

profil 02

Zobrazení trasy v mapě

ikona souboruSoubor souřadnic pro přístroj GPS - GPX, 40 kB


02

Zářečí

Zářečí

 
Lužnice pod oborou

Lužnice pod oborou

 
Skalní masiv u řeky

Skalní masiv u řeky

 
Visutá lávka u Židovy strouhy

Visutá lávka u Židovy strouhy

 
Cesta kolem obory zpět do Bechyně

Cesta kolem obory zpět do Bechyně

 
Les vedle obory

Les vedle obory

 
 
Vytvořeno 26.3.2015 9:26:33 | přečteno 6008x | j.siblikova

Diskuze

netřeba prudce do svahu
Tomáš - IP: xxx.151.92.106  |  14.5.2020 9:57:40
load