Bechyně - Bernartice - Sepekov - Opařany - Bechyně

Cyklotrasa - 43 km

Z výchozího bodu u autobusového nádraží vyjedete směrem k rybníku Trubný, kde na křižovatce u keramické školy odbočíte doprava – směr Bernartice a Milevsko. Písecká ulice Vás dovede ven z města a přes Radětice dojedete až do Bernartic.

Na náměstí v Bernarticích odbočíte vpravo a budete dále pokračovat po silnici č. 105 přes Veselíčko směrem na Milevsko. Několik kilometrů před Milevskem pak odbočíte vpravo do Líšnice a dojedete do Sepekova. Zde se nachází významná barokní památka – poutní kostel Panny Marie Sepekovské.

Sepekov opustíte poté, co za náměstím odbočíte směrem na Podboří a Opařany. Jste na cyklotrase č. 1153 až do Opařan. V Opařanech projedete kolem kostela sv. Františka Xaverského a odbočíte doprava směrem na Bechyni. Pojedete po silnici č. 122 přes Staré Sedlo, minete odbočku na Rataje (vpravo), Dobronice (vlevo), projedete lesem a odbočíte doprava do Haškovcovy Lhoty.

Projedete celou vesnicí, kolem bývalé školy a dál po polní cestě až do tzv. švestkové aleje, kterou se dostanete zpátky do Bechyně.

profil 08

Zobrazení trasy v mapě

Soubor souřadnic pro přístroj GPS - GPX, 39 kB