Bechyně - Koloděje - Týn nad Vltavou - Černická obora - Bechyně

Cyklotrasa - 47 km

Z parkoviště před kulturním domem se vydáte směrem na Týn nad Vltavou po silnici č. 122. Přejedete přes železobetonový most zvaný Duha s nádherným výhledem na město a údolí Lužnice. Projedete Nuzicemi a v Netěchovicích tuto silnici opustíte a odbočíte vpravo do Koloděj nad Lužnicí. V obci sjedete až k mostu přes Lužnici.

U mostu najdete cyklotrasu Lužnická č. 1093 a po ní budete pokračovat směrem do Týna nad Vltavou.Cyklotrasa vás dovede k rozhledně Semenc a dál pokračuje až k soutoku Lužnice s Vltavou, tam končí a vy se musíte vrátit zpět k rozhledně a sjet dolů do města na náměstí.

Na náměstí si najdete žlutou TZ, abyste mohli navštívit barokní sousoší Velký Depot (někdy též Kalvárie), které bylo vystavěno na památku výbuchu v tehdejších dělostřeleckých laboratořích v roce 1753. Polní cesta pokračuje dále a vy se po ní dostanete na silnici č. 159, pokračujete po ní a přejedete údolí Židovy Strouhy.

Pokračujete přes Březnici po silnici č. 159 a před Hodětínem na křižovatce pojedete rovně na silnici č. 137, kde se dáte doprava a prvním vjezdem odbočíte doleva do Černické obory, vyjedete u Černického rybníčku nedaleko golfového hřiště.

Vydáte se doleva směrem na Sudoměřice u Bechyně po cyklotrase č. 1136 se vrátíte zpět do Bechyně, přes Bechyňskou Smoleč, Černýšovice a osadu Hutě.

profil 06

Odkaz na mapy outline